KoncertyPlenerowe.pl


Integer acam


Już w piątek rozpocznie się szósta edycja Festiwalu Katowice Kultura Natura. Zapraszamy do wspólnego oglądania transmisji koncertów w kinie plenerowym, które 16 maja pojawi się w Strefie Kultury, zaraz obok budynku NOSPR.

„Choć jeszcze przez dwa tygodnie nie możemy zaprosić publiczności do sali koncertowej, to cieszymy się, że podczas festiwalu będziemy mogli się spotkać na plenerowych pokazach i wspólnie doświadczać wspaniałej muzyki” – mówi Ewa Bogusz-Moore, dyrektor festiwalu.


Zgodnie z nowymi obostrzeniami od połowy maja możliwa będzie organizacja wydarzeń kulturalnych w warunkach plenerowych. Dlatego możemy zaprosić Państwa do wspólnego oglądania streamingów z koncertów festiwalu Katowice Kultura Natura w kinie plenerowym ustawionym specjalnie na tę okazję. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 19:30, a wstęp na pokazy jest bezpłatny. Publiczność zobowiązana będzie do zachowywania dystansu oraz noszenia maseczek.

W kinie plenerowym dostępne będą wszystkie koncerty festiwalu od 16 maja, od recitalu pianistycznego Alexandra Melnikova, który wykona utwory Schuberta, Brahmsa i Skriabina. Dzień później serię koncertów wokalnych rozpocznie recital Dorothei Röschmann i Wolframa Riegera, podczas którego zabrzmią pieśni Mahlera, Schumanna i Berga.